Ve čtvrtek 23. 5. jsme se vypravili na okresní kolo „Dopravní soutěže mladých cyklistů“. Konalo se tradičně na Dětském dopravním hřišti v Náchodě. I letos se nám podařilo sestavit družstva mladších i starších žáků, kteří trénovali teoretické znalosti ale i jízdu zručnosti.

V kategorii mladších žáků soutěžila Markéta Scholzová, Klaudie Lavičková, Vít Bryksí a Jonáš Doležal. Mezi staršími potom Stela Notková, Hedvika Straubeová, Antonín Tauc a Šimon Bitnar. Soutěžní disciplíny byly: jízda zručnosti, první pomoc a pravidla provozu na pozemních komunikacích- test i samotná jízda po dopravním hřišti. Ve všech disciplínách si naši vedli skvěle. Ale, jak je zvykem, ještě při vyhlášení počítali se spodními příčkami. Skromnost byla ale i letos přehnaná. Starší žáci se umístili na krásném třetím místě. Mladší žáci zvítězili a postoupili do krajského kola!

Ruku v ruce se zmíněnou soutěží již potřetí probíhala také branně vědomostní soutěž v rámci projektu Příprava obyvatel k obraně státu neboli POKOS. Měla 4 disciplíny: kliky, sed-lehy, hod granátem na přesnost a topografii. I zde byli naši úžasní. Jak mladší, tak starší žáci nakonec zvítězili! 

O týden později vyrazilo mladší družstvo do krajského finále, které se konalo na DDH v Jičíně. Jonáše Doležala, který nemohl jet, nahradil František Straube, který byl velkou oporou týmu. Kromě disciplín okresního kola přibyl ještě takzvaný labyrint. Zde mají soutěžící za úkol na mapě vyznačit správnou trasu tak, aby se dostali z bodu A do bodu B bez dopravních přestupků. Nepřekvapí vás už, že v průběhu měli naši soutěžící pocit, že se jim moc nedaří. Poctivou přípravu jakoby se nepovedlo úplně zúročit… I v Jičíně se konala popři DSMC i soutěž POKOS. Zde se našim dařilo výborně. Je znát příprava z BKL i SDH. 

Vyhlášení výsledků přineslo hned dvě milá překvapení- stříbrnou medaili z dopravní soutěže a vítězství v POKOSu! Děkujeme moc za reprezentaci!